Nasze działania

MAŁY PODAREK = DUŻO RADOŚCI

Ponad 500 żywnościowych paczek świątecznych oraz 1500 upominków dla dzieci to bilans akcji "MAŁY PODAREK = DUŻO RADOŚCI" organizowanej przez Stowarzyszenie Ludzie dla Ludzi - Mecenat Złotego Serca, której prezesem jest znana ze swojej społecznej aktywności, radna miasta Zielona Góra - Eleonora Szymkowiak. Jak sama podkreśla, akcję udało się zrealizować dzięki hojności mieszkańców i darczyńców, w tym honorowym gronie znalazł się również Apexim AB.
W swojej kwiaciarni na starówce Pani Eleonora od kilku tygodni  prowadziła świąteczną zbiórkę produktów spożywczych z długim terminem przydatności, istotnych również w przygotowaniu świątecznych potraw. Zebrane rzeczy trafiły do paczek, które na święta powędrowały do ubogich rodzin z terenu miasta i gminy.

"MAŁY PODAREK = DUŻO RADOŚCI" - to ogromne przedsięwzięcie, przygotowanie tylu paczek to wiele godzin pracy, często do nocy. Mimo ogromu starań i wielkigo zmęczenia, czuję satysfakcje i radość w sercu, że udało się po raz kolejny obdarować potrzebujące rodziny - opowiada Eleonora Szymkowiak, organizatorka przedsięwzięcia.

W każdej z paczek znalazły się zarówno produkty spożywcze takie jak olej, cukier, mąka, pomarańcze, miód, kakao, herbata, makarony, a także drobne upominki i słodycze dla dzieci.

 

Źródło fot.: Eleonora Szykowiak

Wyniki konkursu na Kartkę Świąteczną

 Znamy już wyniki konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową. Otrzymaliśmy 29 prac młodych talentów. Rysunki wybrano w 3 kategoriach wiekowych: od 3 do 6 lat, od 7 do 10 i 11 do 15 lat. Nasi laureaci to: Małgosia Sokołowska, 5 lat, Julia Czyżewska, 7 lat oraz Wiktoria Tulewicz, 12 lat. Komisja konkursowa wyróżniła również pracę dwójki dzieci -  Jana Kozak 7 lat i Oli Grygiel 4 lata. Wszystkie rysunki są piękne, oryginalne i bardzo pomysłowe i za wszystkie bardzo dziękujemy!  Nagrody dla zwycięzców oraz niespodzianki dla wszystkich uczestników konkursu zostaną przekazane opiekunom dzieci do 24 grudnia. Autorom serdecznie gratulujemy!

Praca Wiktorii Tulewicz, lat 12 - pierwsze miejsce w kategorii wiekowej od 11-15 lat

Praca Julii Czyżewskiej, 7 lat - pierwsze miejsce w kategorii 7 - 10 lat

Praca Małgorzaty Sokołowskiej, 5 lat - pierwsze miejsce w kategorii 3-6 lat

Wyróżnienie dla Jana Kozak, lat 7

Wyróżnienie dla Aleksandry Grygiel, 5 lat

 Autorm wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy!

Mikołajki z Apexim AB 

Apexim AB wraz z Organizacją Pożytku Publicznego "Pomoc Potrzebującym im. Adama Baranowskiego" poprosili zabieganego św. Mikołaja, by absolutnie nie zapomniał o naszych dzieciach. Mikołaj się zgodził i wsparł szlachetną inicjatywę jaką było obdarowanie 150 dzieci z gminy Mirostowice Dolne kolorowymi paczkami. Dzieci zadowolone, a my z Mikołajem realizujemy już kolejne działania. Niedługo Santa Claus odwiedzi zielonogórskie stowarzyszenie "Ludzie dla Ludzi" Mecenat Złotego Serca, by obdarować następne dzieci w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na jego przybycie i uśmiechy najmłodszych zaskoczonych pięknymi prezentami...

  

Źródło: Sołecto Mirostowice Dolne

 

7 MARZENIE

Jak tu ładnie - z takimi słowami na ustach otworzyła nowy pokój 8-letnia Kinga, podopieczna Fundacji Mam Marzenie, która marzyła o nowym wystrroju wnętrza. Fundatorem marzenia był po raz siódmy Apexim AB. Program Spełniamy Marzenia realizowany jest od ponad roku pod honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbiety Polak.

24 listopada w miejscowości Więcław niedaleko Dębna zrealizowaliśmy piękne marzenie. Wolontariuszki FMM przygotowały całą oprawę "przekazania" marzenia, wręczyły dziewczynce list z zaklęciem oraz różczkę do wypowiedzenia czarów, podały na srebnej tacy nożyczki, by dziewczynka przecięła wstęgę do swojego nowego, własnego pokoju. Marzycielka była zaskoczona i bardzo szczęśliwa, nie mogła uwierzyć, że meble, dodatki, dywanik, po prostu wszystko jest jej i w dodatku takie jak sobie wymarzyła.

Kim jest Marzycielka?

„Kinga choruje (choroba nowotworowa) od kilku miesięcy, bardzo dzielnie znosi chemioterapię. Jest bardzo uzdolniona manualnie, uwielbia rysować i pleść kolorowe bransoletki. W trakcie pobytów w szpitalu nauczyła się robić fantastyczne origami, na przykład nietypowe.... sympatyczne pająki. Dziewczynka kocha zwierzęta. Przy domu jest 7 kotów, opiekuje się też króliczkiem i chomikiem. Ulubionym deseniem Kingi jest też zwierzęcy motyw - "panterka" i stąd pomysł na wystrój wymarzonego nowego i wreszcie własnego pokoju. Kinga od dawna myśli jak ten pokój urządzić. Chciałaby spać na łóżku a nie na kanapie jak do tej pory. Powinna być tam szafa na Kingi kreacje i biurko do odrabiania lekcji i prac plastycznych. A teraz najważniejsze: wszystko oczywiście co się da, powinno być w panterkę! – tak o spotkaniu z marzycielką opowiada Małgorzta Pachlorczyk, Wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie i dodaje - My - wolontariusze FMM cieszymy się, że tak szybko pojawił się sponsor, który zainteresował się marzeniem dziewczynki i postanowił je zrealizować. Fajnie robić coś razem, bo przecież warto wierzyć w marzenia - na nie nigdy nie jest za późno.

Więcej informacji na temat Kingi i jej marzenia można odnależć na stronie internetowej Fundacji Mam Marzenie: klik

Fotorelacja:

 

 

   

 

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniowa

Po raz pierwszy Apexim AB ogłasza konkurs dla dzieci pracowników naszej firmy na Kartkę Bożonarodzeniową.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych, a przede  wszystkim wydrukowane w formie pocztówki i rozesłane przez Dyrekcję z życzeniami świątecznymi do firm, z którymi współpracujemy.

Na konkurs należy dostarczyć tylko jedną pracę, maksymalny format projektu kartki nie powinien przekroczyć A 4.  Kartka powinna być wykonana techniką umożliwiającą skanowanie (narysowana kredkami, namalowana farbami, wyklejana, wydzieranka itp.).

Do pracy należy dołączyć podpisane oświadczenia pobrane ze strony www.apexim-ab.pl (załączniki poniżej). Prace bez oświadczeń nie będą brały udziału w konkursie. Rysunki należy przekazać osobiście lub drogą pocztową do siedziby firmy Apexim AB w Zielonej Górze, najpóźniej do 3 grudnia br. (Apexim AB, ul. Lwowska 25, 65 -225 Zielona Góra, z dopiskiem Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową).

Regulamin konkursu oraz oświadczenia dostępne są na stronie:www.apexim-ab.pl

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano atrakcyjne niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! 

Zasady konkursu: Regulamin

Załącznik nr 1: Przeniesienie praw autorskich

Załącznik nr 2: Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

"Panterkowy" pokój marzeń

Już po raz siódmy Apexim AB spełnia marzenie chorego dziecka. Tym razem we współpracy z Fundacją Mam Marzenie realizujemy życzenie 8 letniej Kingi z Dębna. Kim jest marzycielka?

Kinga choruje (choroba nowotworowa) od kilku miesięcy, bardzo dzielnie znosi chemioterapię. Jest bardzo uzdolniona manualnie, uwielbia rysować i pleść kolorowe bransoletki. W trakcie pobytów w szpitalu nauczyła się robić fantastyczne origami, na przykład nietypowe.... sympatyczne pająki. Dziewczynka kocha zwierzęta. Przy domu jest 7 kotów, opiekuje się też króliczkiem i chomikiem. Ulubionym deseniem Kingi jest też zwierzęcy motyw - "panterka" i stąd pomysł na wystrój wymarzonego nowego i wreszcie własnego pokoju.

Kinga od dawna myśli jak ten pokój urządzić. Chciałaby spać na łóżku a nie na kanapie jak do tej pory. 

Powinna być tam szafa na Kingi kreacje i biurko do odrabiania lekcji i prac plastycznych. A teraz najważniejsze: wszystko oczywiście co się da, powinno być w panterkę! – tak o spotkaniu z marzycielką opowiada Małgorzta 

Pachlorczyk, Wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie i dodaje - My - wolontariusze FMM cieszymy się, że tak szybko pojawił się sponsor, który zainteresował się marzeniem dziewczynki i postanowił je zrealizować.

Firma Apexim AB postanowiła sprostać wymogom wynikającym z treści życzenia i spełniła marzenie dziewczynki. Ufundowaliśmy zakup mebli systemu Geometric, w skład którgo wchodzi: szafa narożna, łóżko z materacem, komoda i biurko. 

Już w przyszłym tygodniu dziewczynka zobaczy swój nowy odmieniony pokój. Jesteśmy ciekawi jej reakcji. Będziemy oczywiście towarzyszyć Kindze w tym dniu.

Więcej informacji na temat dziewczynki można odnależć na stronie internetowej: http://www.mammarzenie.org/marzyciele/5905-Kinga/

Źródło: Fundacja Mam Marzenie

źródło: meble Geometric zdjęcie poglądowe http://mebleasco.pl/

 

SZACH-MAT

DVD, Radio – budzik , 2 aparaty cyfrowe, 3 zestawy FOUNDE, 5 pamięci USB i hulajnoga to zestaw nagród ufundowanych przez Apexim AB dla uczestników Turnieju Szachowego organizowanego tradycyjnie z okazji Dnia Niepodległości w Mirostowicach Dolnych.

Nagrody przekazano organizatorowi przedsięwzięcia Grzegorzowi Molińskiemu, prezesowi Stowarzyszenie Mirostowice Dolne Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2012.
Turniej Szachowy odbędzie się 9 listopada i rozpocznie się o godzinie 9:00, weźmie w nim udział 30 uczestników. Trzymamy kciuki za emocjonującą grę! Niech zwycięży najlepszy.

Program uroczystości w dniu 9.11.2014r./niedziela/
9.00 otwarcie i rozpoczęcie Turnieju Szachowego z udziałem 30 uczestników;
12.30-13.30 Msza Św. z okazji Dnia Niepodległości;
13.30 Poświęcenie i odsłonięcie Obelisku z udziałem władz gminy;
14.00 Poczęstunek dla Gości.

UKS CZCIBOR w nowej odsłonie

Zakup nowych strojów sportowych dla zawodników klubu UKS Czcibor Cedynia to kolejne działanie, które zrealizowała grupa OPP „Pomoc Potrzebującym im. Adama Baranowskiego” we współpracy z firmą Apexim AB.Drużyna otrzymała 23 komplety odzieży sportowej, w tym dwa bramkarskie. Koszt dofinansowania to 2605 zł. Mamy nadzieję, że w nowym strojach drużyna zdobędzie Złoty Puchar Mistrzostw Polski.

Szczegółowe informacje na temat aktualnych rozgrywek i wyników meczy:
strona www

Czcibor Cedynia powstał jako jeden z pierwszych klubów na terenie województwa zachodniopomorskiego. Został założony 26-V-1946. Zdecydowaną większość sezonów Czcibor spędził w A-klasie. Historyczny awans do klasy okręgowej Czcibor uzyskał w sezonie 2004/2005. Ostatecznie w pierwszym sezonie w "okręgówce" Czcibor zajął wysokie 5 miejsce. W całej historii klubu z pewnością najsłynniejszym wychowankiem Czcibora jest były reprezentant Polski - Czesław Jakołcewicz. Od 2013 roku głównym sponsorem klubu jest firma Apexim AB, która umożliwia dynamiczny rozwój drużyna i wspiera działania sportowe zespołu.

        

Tornistry na 6+

Wyprawka szkolna to wydatek często przekraczający możliwości finansowe rodziców. Organizacja Pożytku Publicznego Pomoc Potrzebującym im. Adama Baranowskiego dzięki funduszom Apexim AB przekazała 3000 zł na przybory szkolne dla 20 podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom Oddziału Lubuskiego.

Na początku września 7 w pełni wyposażonych tornistrów trafiło do uczniów ze SP nr 3 w Nowej Soli, 6 do dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie, 7 do dzieci ze SP w Wiechlicach- Gmina Szprotawa. Na wyposażenie każdego plecaka składały się: zeszyty, bloki, farby, piórnik, długopisy, ołówki, pędzle oraz kredki. Trzymamy kciuki za sukcesy naukowe uczniów i życzymy połamania pióra na klasówkach!

  

  

Winda do terapii wodnej od Apexim AB

Apexim AB ponownie pomaga dzieciom z niepełnosprawnością ruchową. W połowie września  podarowano dla Centrum Aktywnej Rehabilitacji Ruchowej Dzieci „3 Korony” podnośnik basenowy HOYER Stairless o wartości 15 500 zł. Sprzęt ułatwi proces związany z terapią wodną kuracjuszy ośrodka.

„Dzięki uprzejmości Państwa firmy możliwym staje się dalszy rozwój naszego Centrum i jeszcze lepsze jego przystosowanie. (…) Pomoc, którą Państwo zaoferowali jest bezcenna, gdyż umożliwia grupie dużych, ciężkich dzieci z poważnymi  ograniczeniami ruchowymi korzystanie z terapii wodnej, a także zaznania frajdy z obcowania w środowisku wodnym” – tak swoją wdzięczność opisuje Kamil Marczak, dyrektor Centrum.

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Ruchowej Dzieci "3 Korony" jest specjalistycznym ośrodkiem oferującym kompleksową, 14-dniową rehabilitację ruchową dla dzieci i młodzieży z różnego typu niepełnosprawnością ruchową. Miejsce to powstało w wyniku połaczenia wiedzy, doświadczeń i sił dwojga ludzi od kilku lat ściśle związanych ze światem rehabilitacji medycznej – matki niepełnosprawnego dziecka oraz fizjoterapeuty na co dzień pracującego z niepełnosprawnymi dziećmi. Więcej informacji na temat funkcjonowania ośrodka znajduję się pod linkiem:klik

Pomoc dla Zuzi

Apexim AB we współpracy z Organizacją Pożytku Publicznego im. Adama Baranowskiego po raz kolejny przekazał fundusze na leczenie i rehabilitacje chorego dziecka. Tym razem na pomoc firmy mogła liczyć Zuzanna Majewska, roczna dziewczynka, podopieczna fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Zuzanna Majewska ma dopiero rok, a już od kilku miesięcy zmierza się z poważną chorobą. W piątym miesiącu życia zdiagnozowano u niej zespół Westa – padaczkę lekooporną. Od tego momentu zaczęła się walka rodziców o zdrowie córki.Zespół Westa jest rodzajem encefalopatii padaczkowej wybitnie opornej na współczesne leczenie. Padaczce tej towarzyszy opóźnienie rozwoju psychoruchowego dziecka a często i jego zatrzymanie.

Obecnie dziewczynka jest intensywnie rehabilitowana. Jest dzieckiem leżącym, potrafi się sama obracać, próbuje powoli samodzielnie siedzieć. Co raz częściej się uśmiecha i żywo reaguje na otoczenie. Rodziców cieszy każdy postęp i nowe umiejętności dziecka.

Choroby neurologiczne, do których zalicza się Zespół Westa są w dzisiejszych czasach wielką zagadką, nawet dla lekarzy neurologów. Rokowania nie są dobre, a przewidzenie, jakim torem potoczy się proces leczenia w dłuższym okresie czasu jest prawie niemożliwe. Mimo wielu niewiadomych, jedno jest pewne - leczenie i ciągła współpraca z rehabilitantem daje jej szansę na normalne życie. Dlatego każda złotówka jest szansą dla Zuzi na nadrobienie zaległości w rozwoju psychoruchowym i poznawczym.
Informacje na temat możliwości wsparcia finansowego na leczenie oraz rehabilitację Zuzi znajdują się pod linkiem: Szczegóły: klik

 

Sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Proces skutecznej rehabilitacji często jest uzależniony od sprzętu jakim dysponuje osoba niepełnosprawana. W lipcu firma Apexim AB wraz z OPP im. Adama Baranowskiego odpowiedziała na zapotrzebowanie w tym zakresie i przekazała nowoczesne urządzenia do profesjonalnej rehabilitacji dla siedmiu podopiecznych Fundacji Zdążyć z Pomocą. Wartość przekazanej aparatury to 37 651,95 zł.

Przedmiotem darowizny był następujący sprzęt rehabilitacyjny:

-balkonik: podopieczni: Kacper i Jakub Kiedrowscy; Przekazanie dnia 09.07.2014
- chodzik: podopieczny: Bednarczyk Michał Przekazanie dnia 04.07.2014
- łóżko elektryczne: podopieczny: Piechocki Cyprian; Przekazanie dnia 04.07.2014
- pionizator elektryczny: podopieczny: Gładyś Szymon Maciej; Przekazanie dnia 18.07.2014
- pionizator zwykły: podopieczny: Gąsiorek Kamil Konrad ; Przekazanie dnia 06.08.2014r.
- wózek rehabilitacyjny: podopieczny: Nisiewicz Mateusz Aleksander; Przekazanie dnia 10.07.2014

  

 

Poniżej kilka wypowiedzi rodziców dzieci, których obdarowano nową aparturą rehabilitacyjną:

„Michał jest wesołym chłopcem bardzo stara się być samodzielny. Nawet jak mu coś nie wyjdzie staram się go nie krytykować i namawiam do powtórki. Chcę zdążyć przygotować go do życia żeby sobie radził gdy zostanie sam. Marzę o mieszkaniu na parterze całkowicie przystosowanym dla niepełnosprawnej osoby. Są to duże koszty więc na razie to tylko marzenia. O sprzęcie dowiedziałam się ze strony Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą i od razu zadzwoniłam, cieszę się ze sprzętu, na pewno ułatwi nam codzienne życie” Mama Michała Bednarczyka

„Marzę o tym, aby mój syn wrócił do zdrowia, grał w piłkę. Chce by był szczęśliwy”. Tata Cypriana Piechockiego

„Cieszę się, że udało nam się otrzymać wózek rehabilitacyjny, bardzo nam się przyda w życiu codziennym, do tej pory, gdy chcieliśmy coś załatwić musiałam pożyczać wózek i za niego (za każdym razem) płacić 6 zł.”. Mama Mateusza Aleksandra Nisiewicza

„Mój syn jest optymistą i wielkim fanem Rubika, uwielbia słuchać muzyki. O sprzęcie rehabilitacyjnym dowiedziałam się ze strony internetowej fundacji i zadzwoniłam się dowiedzieć czy oferta jest nadal aktualna i się udało. Syn ćwiczy z rehabilitantem, sprzęt na pewno ułatwi z nim pracę i pomoże w codziennym życiu”. Mama Szymona Macieja Gładyś

Kamil przegrał z chorobą

Dziś nad ranem odszedł od nas 17 letni Kamil Kulawiecki, podopieczny "Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", przegrał trudną i nierówną walkę z nowotworem. Składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje dla mamy Kamila i jego bliskich. Zespół Apexim AB.

Uczniowie zwiedzają stolicę dzięki Apexim AB

Firma Apexim AB wraz z Organizacja Pożytku Publicznego  „Pomoc Potrzebującym im. Adama Baranowskiego” wsparła kolejną inicjatywę edukacyjno-kulturalną. Tym razem pomoc obejmowała wsparcie finansowe trzydniowej wycieczki do Lichenia i Warszawy dla uczniów z Zespołu Szkół w Mirostowicach Dolnych.

Organizator wycieczki, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci działające przy parafii Św. Barbary w Mirostowicach Dolnych, otrzymał środki na pokrycie kosztów podróży. Kwota, którą przekazano na ten cel to: 4920 zł.

„Życie nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania” - Margaret Lee Runbeck

Kamilowi na ratunek

Apexim AB we współpracy z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową wsparły leczenie Kamila Kulawieckiego z Tomaszowa. Kwotę którą przekazano na ten szczytny cel to:1669,54 zł.

Akcję zorganizowano na stacji benzynowej w Żaganiu, tankując w dniach od 26.05 do 22.06.br każdy klient mógł pomóc Kamilowi w walce z chorobą. Datki z puszek fundacyjnych przekazano mamie chłopca, a kwota z części zysku ze sprzedaży paliwa trafiła na subkonto Kamila do fundacji.

Kamil ma 17 lat. W listopadzie 2012 r. zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy – Chłoniak Hodgkina – ziarnica złośliwa. Leczony jest w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pomimo przyjęcia 11 cykli chemioterapii i radioterapii, leczenie nie przyniosło pożądanych efektów – choroba nadal się rozwija. Obecnie poddany jest megachemioterapii. Po jej zakończeniu Kamil powinien otrzymać przeciwciała – lek, który na dzień dzisiejszy nie jest refundowany przez NFZ, a cały cykl leczenia kosztuje ponad 360 tysięcy złotych. Jest to jedyna szansa, aby uratować życie Kamila. Firma Apexim AB postanowiła dołączyć do instytucji i organizacji, które pomagają Kamilowi.

Dziękujemy klientom za wsparcie szczytnej inicjatywy!

Na sportowo

Apexim po raz kolejny wspiera wydarzenie pn. Dzień Sportu, przedsięwzięcie, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja młodzieży poprzez sportową rywalizację.

Od sześciu lat firma Apexim AB wspiera rzeczowo Gimnazjum nr 3 im. Józefa Chełmińskiego Zielonej Górze i pomaga w organizacji nagród dla uczniów szkoły, którzy biorą udzuał w sportowym turnieju. Firma przekazała dla młodzieży uczestniczącej w zawodach następujące nagrody: piłki plażowe, odtwarzacz MP3, pamięć USB oraz aparat cyfrowy. Mamy nadzieję, że nagrody zdobyte podczas sportowych zmagań, wywołały duży uśmiech na twarzach uczniów z zielonogórskiego gimnazjum.

Dzień Dziecka z Apexim AB

1 czerwca firma Apexim AB nie mogła zapomnieć o najmłodszych. Postanowiliśmy przekazać nagrody rzeczowe, które wręczono uczniom podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Cieszymy się, że w tym szczególnym dniu mogliśmy sprawić radość dzieciom i wywołać na ich twarzach uśmiech. „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” -  św. Jan Paweł II.


Laptop i żużel

Kolejnym podopiecznym Fundacji Mam Marzenie, któremu firma Apexim AB umożliwiła spełnienie marzenie jest 9 letni Paweł z Zielonej Góry. Marzenie łączyło dwie na pozór wykluczające się dziedziny - informatykę i sport.

Wielką pasją Pawła są gry komputerowe i żużel. Te pasje znalazły odzwierciedlenie w postaci jego życzenia. -Moim największym marzeniem jest dostać laptopa i chciałbym, aby wręczył mi go Patryk Dudek, zawodnik SPAR Falubazu – zdradził chłopiec.

26 czerwca w mieszkaniu chłopca  żużlowiec Patryk Dudek, zawodnik SPAR Falubaz wręczył Pawłowi notebooka z mobilnym internetem. Chłopiec był bardzo zaskoczony i szczęśliwy.

Paweł choruje na nerwiakowłókniakowatość typu I i niedawno przeszedł operację usunięcia guza krtani. Inną przypadłością zdrowotną chłopca jest zwężenie tętnic nerkowych oraz nadciśnienie II stopnia bezpośrednio zagrażające życiu. Obecnie chłopiec czeka na kolejną operacje. Jest szóstym podopiecznym Fundacji Mam Marzenie, którego firma Apexim AB zdecydowała się uszczęśliwić. 

Patronat honorowy nad programem "Spełniamy marzenia" objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Polak.

Fotorelacja:
Fot. Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska

 

Apexim AB spełnia marzenie Ani

Kolejne marzenie w postaci smartfonu Hello Kitty trafiło do rąk 9 letniej Ani z Zielonej Góry. Życzenie dziewczynki zostało zrealizowane w ramach programu ,,Spełniamy Marzenia’’ prowadzonego przez Apexim AB i Fundację „Mam Marzenie”.

Dziewczynka żywiołowo zareagowała na prezent.

- Wielkie szczęśliwe oczy i duży uśmiech to pierwsza reakcja Ani,  jednak od razu po odpakowaniu telefonu włączyła go i zaczęła z niego korzystać – opowiada jedna z osób wręczających prezent, Joanna Sokołowska, kierownik OPP „Pomoc Potrzebującym im. Adama Baranowskiego” i dodaje - wszyscy byliśmy zaskoczeni tym, jak szybko uczy się nowych funkcji w nowoczesnym telefonie.

Dziewczynka cierpi na zagrażającą życiu chorobę nerek. Jej stan zdrowia wymaga wielogodzinnych i częstych dializ. Obecnie jest stan zdrowia jest stabilny, ale wymaga specjalistycznego leczenia.

Patronat honorowy nad programem "Spełniamy marzenia" objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Polak.

  

Apexim AB wspiera straż pożarną

Apexim AB po raz kolejny zaangażował się w działalność na rzecz społeczności lokalnej. Wraz z Grupą OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” firma wsparła rzeczowo straż pożarną z gminy Żary.

Apexim AB, zielonogórski właściciel sieci stacji paliw zlokalizowanych przy zachodniej granicy Polski, wsparł jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Mirostowic Dolnych w gminie Żary. Wraz z założoną przez firmę Grupą OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” firma sfinansowała zakup specjalistycznej, wysuwanej, 2-przęsłowej drabiny z hamulcem i podporami dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Apexim AB od lat wspiera rzeczowo i finansowo straż pożarną z gminy Żary, gdyż na jej terenie prowadzi działalność w zakresie magazynowania oraz tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych paliw płynnych w ramach usytuowanej w Mirostowicach Dolnych nowoczesnej bazy paliw.

Apexim AB spełnia marzenie Kuby

Apexim AB wraz z Grupą OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego”  spełnił marzenie chorego na nowotwór, trzynastoletniego Kuby z Radostowa koło Cedyni.

Apexim AB oraz Grupa OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego” spełniły marzenie kolejnego chorego dziecka. Tym razem w ramach programu „Spełniamy marzenia”, któremu patronują Fundacja Mam Marzenie oraz Marszałek Województwa Lubuskiego,wymarzony prezent otrzymał trzynastoletni Kubaz Radostowo koło Cedyni.

Gdy do domu chłopca zawitali goście Kuba nie spodziewał, że to właśnie oni mają dla niego prezent. Monika Piaskowska z Fundacji Mam Marzenie, Małgorzata Karwan z Przeglądu Cedyńskiego, przedstawicielka Apexim AB oraz wolontariusze przywieźli ze sobą wesołego psa rasy Beagle, który był jednym z największych marzeń Kuby. Kiedy mały Gucci pojawił się w mieszkaniu chłopiec był całkowicie zaskoczony. „Gucci od razu zaskarbił sobie sympatię domowników. A ponieważ to małe stworzenie to prawdziwe „żywe srebro”, Kuba i jego brat Denis, będą musieli poświęcić mu wiele swojej uwagi. Mamy nadzieję, że piesek wniesie do domu wiele radości, a cała rodzina choć na chwilę zapomni o chorobie chłopca” powiedziała Martyna Różańska z Apexim AB.

Kuba choruje nanowotwór złośliwy umiejscowiony w tylnej części czaszki. Po jego usunięciu chłopiec został częściowo sparaliżowany. Obecnie stan zdrowia Kuby poprawia się, ale wciąż wymaga on leczenia i rehabilitacji w Szpitalu im. prof. T. Sokołowskiego w Szczecinie.

Apexim AB zagra z WOŚP

W tym roku Apexim AB po raz pierwszy zagra wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Firma przyłączy się do akcji WOŚP pod hasłem „Na ratunek”, organizując sztaby stacjonarne na 11 stacjach paliw.

Przez najbliższe 4 tygodnie – od 16 grudnia 2013 r. do 12 stycznia 2014 r. – na 11 stacjach paliw sieci Apexim AB trwać będzie akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod hasłem „Na ratunek” prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2014 r.

Sztaby WOŚP zostaną zorganizowane na stacjach Apexim AB w miastach: Kopaczów, Krzymów, Łęknica (dwie stacje), Osinów (dwie stacje), Sękowice (dwie stacje), Sieniawka, Zasieki, Zielona Góra. Każda ze stacji biorących udział w akcji WOŚP zostanie oznaczona plakatem. Skarbony WOŚP zabezpieczone oryginalną banderolą zostaną ustawione przy kasach.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m.in.: wielonarządowych tomografów komputerowych z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowych, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologicznych stacji diagnostycznych, aparatów USG przystosowanych do badań FAST z opcją power-color-doppler. W związku z coraz większą potrzebą wspierania oddziałów geriatrycznych Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy na ich doposażenie.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Odbywa się co rok, tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. Tego dnia w całym kraju ma miejsce wiele koncertów i akcji towarzyszących zbiórce, trwa licytacja złotych serduszek, a o godzinie 20.00 odbywa się happening pt. "Światełko do Nieba". Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Występujący w tym dniu artyści, proszeni są o nie pobieranie żadnych honorariów. Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozliczają w swoich sztabach.

Turniej Szachowy w Mirostowicach Dolnych

11 listopada 2013r. został zorganizowany coroczny turniej szachowy z okazji Dnia Niepodległości. Fundatorem nagród została firma APEXIM AB. Na nasze ręce złożone zostało podziękowanie oraz dokumentacja zdjęciowa, dzięki której można było zobaczyć uśmiechy na buziach dzieci. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz życzymy wytrwałości w dalszej nauce gry w szachy.

"Spełniamy Marzenia" - Dominika

7 listopada 2013 r., w ramach programu ,,Spełniamy Marzenia’’ prowadzonego przez Apexim AB i Fundację „Mam Marzenie”, nadszedł czas na spełnienie marzenia 13-letniej Dominiki z Kaźmierza. Do domu dziewczynki przybyli wolontariusze Fundacji przebrani za Kaczora Donalda i Myszkę Miki oraz przedstawicielka Apexim AB i Grupy OPP „Pomoc potrzebującym im. Adama Baranowskiego”. Przekazanie prezentu odbyło się w formie zabawy. Dominika musiała odnaleźć swój wymarzony aparat Nikon D3100 w jednym z czterech pudełek. Dziewczynka choruje na nowotwór przedramienia, ale na szczęście jej walka z chorobą dobiega szczęśliwego końca. Pomimo, że od dłuższego czasu nie mogła uczyć się w szkole, nie ma zaległości w nauce. Dzięki ambicji oraz indywidualnemu tokowi nauczania, już niebawem będzie mogła wrócić do gimnazjum bez żadnych opóźnień.

Aby zobaczyć relację z wydarzenia należy kliknąć TUTAJ.

„Spełniamy Marzenia” - Michał

17 października 2013 r. Apexim AB wraz z Fundacją „Mam marzenie” rozpoczął program „Spełniamy Marzenia” realizując jako pierwsze marzenie Michała z Wągrowca. Chłopiec od zeszłego roku choruje na przewlekłą białaczkę. Miał przeprowadzony przeszczep szpiku kostnego, który otrzymał od anonimowego dawcy, pochodzącego z Niemiec, 35-letniego mężczyzny. Michał nie chodzi do szkoły, ma indywidualny tok nauczania. Nie powinien wychodzić na dwór, nie może spotykać się z osobami, które są przeziębione. Jego marzeniem był laptop Dell Inspiro oraz słuchawki. Mamy nadzieję, że realizacja marzenia chłopca wniesie na nowo wiele radości do jego życia i wzmocni go psychicznie, aby mógł wygrać z chorobą.
Michał – trzymamy za Ciebie kciuki! Żeby zobaczyć relację z wydarzenia należy kliknąć
TUTAJ.

       

Remont i modernizacja Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze.

W 2010 r. założyciel i Prezes Apexim AB – Pan Adam Baranowski przekazał darowiznę w wysokości 600 tysięcy zł na remont generalny Oddziału Kardiologii i utworzenie pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii w Szpitalu Wojewódzkim Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.
Fundusze zostały przeznaczone m.in. na remont gabinetów zabiegowych, sal chorych, pomieszczeń dla pielęgniarek oraz korytarzy. Dla bezpieczeństwa pacjentów i personelu zainstalowano także system bezpieczeństwa. Dzięki remontowi oraz modernizacji oddziału podniesiono zakres i standard świadczonych usług medycznych oraz komfort pobytu pacjentów, dla których leczenie stało się mniej uciążliwe.

Współpraca z UKS Czcibor – Cedynia

Od 2013 r. Apexim AB wspiera dwie amatorskie drużyny piłki nożnej - juniorów i seniorów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czcibor – Cedynia”. Klub  ma za sobą wieloletnią, bogatą historię sportową rozpoczynającą się 26 maja 1946 r. kiedy to został założony jako jeden z pierwszych klubów na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Wsparcie amatorskiej drużyny koszykówki z Zielonej Góry

W latach 2009-2013 Apexim AB wspierał amatorską drużynę koszykówki z Zielonej Góry. Drużyna występująca pod nazwą Apexim AB zdobyła następujące nagrody:
w sezonie 2011/2012 – III miejsce w Pucharze Rajbud Development Basket Ligi
w sezonie 2011/2012 – III miejsce w 1. Lidze Rajbud Developement Basket Ligi
w sezonie 2010/2011 – III miejsce w Pucharze Rajbud Development Basket Ligi
w sezonie 2010-2011 – II miejsce w 1. Lidze Rajbud Development Basket Ligi
w sezonie 2009/2010 – II miejsce w Pucharze Rajbud Development Basket Ligi

Pomoc na rzecz Koła Osób Niepełnosprawnych i Rodzin Zastępczych „Beatus”

W latach 2010-2013 Apexim AB wspierał działalność Koła Osób Niepełnosprawnych i Rodzin Zastępczych „Beatus” w Brodach Żarskich.

            

Wsparcie Sebastiana Oszczędłowskiego, Mistrza Polski 2012 w MAS Wrestlingu

W latach 2011-2012 firma Apexim AB wspierała karierę sportową Sebastiana Oszczędłowskiego, świdwińskiego sportowca i Mistrza Polski z 2012 r. w nowej dyscyplinie jaką jest MAS Wrestling. Wcześniej ten utalentowany sportowiec był młodzieżowym Mistrzem Polski w sportach siłowych odnosząc sukcesy w strongmanach, trójboju siłowym czy kulturystyce.

Zaangażowanie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirostowicach Dolnych

W 2008 r. Apexim AB pomógł strażakom ochotnikom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirostowicach Dolnych

Pomoc Szkole Podstawowej w Brodach

W 2007 r. Apexim AB wsparł organizację obchodów Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Stefana Batorego w Brodach.

Gwarantujemy 100% jakość naszych paliw!